Cariere

Echipa Fildas a crescut intr-un ritm impresionant. Pentru Fildas, capitalul uman este cel mai important element in sustinerea si dezvoltarea companiei. Eficienta si profesionalismul, standardul ridicat de calitate si performanta, satisfactia clientilor sunt valorile si elementele cheie care le ghideaza actiunile.

Specialist achizitii

Descrierea jobului:

– Intocmirea si transmiterea comenzilor catre furnizorii de marfa alocati.
– Urmareste procesul de achizitie de la lansarea comenzilor pana la finalizare, conform detaliilor tehnice si economice.
– Gestionarea distributiei stocului de marfa intre depozitele companiei.
– Asigura mentinerea nivelului optim de stocuri pentru produsele din portofoliul companiei.
– Gestionarea campaniilor si a ofertelor de achizitii.
– Este responsabil cu actualizarea nomenclatoarelor sistemului informatic (produse, preturi, furnizori).
– Intocmeşte si furnizeaza in termen rapoartele pe baza cărora se evaluează rezultatele departamentului Achizitii pe categoria de produse pentru care este responsabil.
– Este responsabil cu aplicarea si respectarea procedurilor/deciziilor aferente departamentului Achizitii.

Cerinte:

– Experienta minim 3 ani intr-un post similar (preferabil in domeniul farmaceutic).
– Studii superioare economice-comert exterior constituie avantaj.
– Cunostinte foarte bune operare PC(Microsoft Office).
– Limba engleza-nivel avansat.
– Excelente abilitati de comunicare si negociere.
– Abilitati de analiza si planificare.
– Perseverenta si abilitate de a respecta termenele.

Administrator retea calculatoare

Candidatul ideal

– Cunostinte avansate Hardware;
– Cunostinte avansate de instalare , administrare si depanare platforma Microsoft client / server (AD, IIS, HyperV, WSUS, VPN, PowerShell);
– Cunostinte avansate de retelistica TCP IP / echipamente active de retea / servicii retea;
– Cunostinte administrare platforma antivirus centralizata;
– Cunostinte in implementarea de retele virtuale private VPN site-to-site;
– Abilitati pentru suport telefonic / remote;
– Permis de conducere;
– Dispus la deplasari;

Descrierea jobului

– Se ocupa de asamblarea, instalarea si darea in exploatare a statiilor de lucru, instalarea de software;
– Asigura buna functionare a intregului sistem informatic din cadrul companiei prin interventii soft si/sau hard in limita competentei;
– Asigura asistenta tehnica de specialitate pentru angajatii companiei in limita competentelor si responsabilitatilor.

Economist Contabil

Studii superioare in domeniul economic;
Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara;
Cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
Cunostinte avansate operare PC: Microsoft Office si programe de contabilitate; constituie avantaj experienta in programe tip ERP;
Atentie la detalii si atentie distributiva;
Abilitati de organizare si planificare;
Capacitate de prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;
Orientare catre obtinere de rezultate;

Verificarea corectitudinii si a legalitatii intocmirii documentelor fiscale;
Inregistrarea operatiunilor financiar-contabile in program de contabilitate ERP;
Verificarea corectitudinii inregistrarilor contabile;
Confirmari de solduri clienti/furnizori;
Oferirea suportului contabil pentru celelalte departamente;